Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie

FILIE BIBLIOTECZNE:

Foto
BIBLIOTEKA GŁÓWNA: ul. Gen. Sowińskiego 80, 07-200 Wyszków
tel. (29) 742-32-61, (29) 743-02-33, (29) 743-02-37, fax: (29) 742-32-61, e-mail: mgbpww@poczta.fm

23.07 „Otwarte spotkanie z grami”

Foto


Foto

www.wyszkow.pl


„Otwarte spotkanie z grami” odbyło się 22 lipca o godzinie 17.00 w gmachu biblioteki w Czytelni Naukowej. Trwało trzy godziny. Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Magiczna Strefa Biblioteki” realizowanemu dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta Wyszkowa. Na spotkaniu było dziesięć osób. Imprezę pomogli poprowadzić Adam Spinek i Adam Zając. Zapoznali oni wszystkich zebranych z zasadami gry w Magic: The Gathering. Potem rozgrywane były kolejne rundy między graczami, w parach lub trójkami.
Ci, którzy pierwszy raz zetknęli się z tą grą, szybko przyswoili sobie reguły i również nieźle sobie radzili w rozgrywkach. Każdy z graczy potrzebował talii kart, jednak nie było z tym problemu. Prowadzący mieli po kilka talii, które można było użyć podczas gry. Magic: The Gathering naprawdę wciąga. Gracze rozpoczynają grę z siedmioma kartami na ręce. Rozgrywka jest podzielona na tury i fazy, podczas których dobiera się karty z biblioteki, wykłada na stół karty symbolizujące lądy i czary, atakuje przeciwnika czy broni się przed atakiem.
Spotkanie było bardzo udane i ciekawe. Szkoda tylko, że nie przyszło więcej uczestników. Kontynuacją tej imprez będą „Wrota Żywiołów”, czyli turniej „karcianki” Magic: The Gathering, który odbędzie się 26 sierpnia.

Ewa ŁapińskaZapraszamy do lektury artykułu na temat tego wydarzenia, który ukazał się w lokalnej prasie:

- Głosie Wyszkowa


ikonaikonaikonaikona
ikonaikonaikonaikona
ikonaikona
© 2009 MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. C. Norwida w WYSZKOWIE
Zawartośc merytoryczna: Łukasz Obrębski, e-mail: mgbpww@poczta.fm
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 31 grudnia 2009 r.